| bluesky91iulia a întrebat:

Am facut un proiect in Windows Live Movie Maker 2012 si apoi l-am salvat ca film, dar cand incerc sa-l redau merge doar audio - nu-mi apar deloc imaginile. Stie cineva care ar putea fi problema? Am nevoie de un raspuns urgent, va rog! Dau funda daca se rezolva... happy

Răspuns Câştigător
| horia2012 a răspuns:

Da, asa e. Scuze. Eu nu mai lucrez cu varianta "Live". E ciudata. Am presupus ca fiind produs de aceeasi firma il salveaza la fel. Nu aia alta solutie decat sa-l faci din nou.

2 răspunsuri:
| horia2012 a răspuns:

Ae fi trebuit sa-l lucrezi in Windows Movie Maker nu Windows Live Movie Maker. In fine. Salveaza filmul ca proiect si dezinstaleaza. Descarca si instaleaza Windows Movie Maker:
http://www.microsoft.com/en-us/download/details.aspx?id=34
- deschide proiectul cu el. Salveaza din nou ca film (save movie file), te duci la "other settings" si alegi DV-NTSC avi. Vezi daca merge.(ar trebui sa mearga)
- Daca nu, instaleaza klite codec pack
http://www.free-codecs.com/k_lite_codec_pack_download.htm
(alegi varianta full).

| bluesky91iulia explică (pentru horia2012):

Am instalat programul dar din pacate nu-mi deschide proiectul; banuiesc ca din cauza diferentei de versiuni big grin Proiectul are extensia. wlmp

| horia2012 a răspuns (pentru bluesky91iulia):

Da, asa e. Scuze. Eu nu mai lucrez cu varianta "Live". E ciudata. Am presupus ca fiind produs de aceeasi firma il salveaza la fel. Nu aia alta solutie decat sa-l faci din nou.