| LauR95 a întrebat:

Buna Am in pc O placa ram DDR2, 667 MHz KingMaX Si si vrea sa imi mai iau 1. stiu ca trebuie sa fie DDR2 Dar trebuie sa fie neaparat Kingmax si cu frecventa de 667 MHz plzz ajutor dau funda!

Răspuns Câştigător
Abh
| Abh a răspuns:

Nu are importanta frecventa si firma. Ambele placi vor rula la frecventa celei mai mici, deci poti lua de 1333MHz, spre exemplu, si vor merge amandoua la 667MHZ.

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E important sa fie cam de aceeasi frecventa. Unele stick-uri nu sunt compatibile intre ele.Am avut neplacerea sa combin un Buffalo cu Kingmax si n-a mers, in schimb am reusit sa inlocuiesc buffalo cu kingstone, iar mai apoi am adaugat cu succes si un Veritech.