| venomoustyle24 a întrebat:

am si eu o placa de baza "MS-7748". Si as vrea sa stiu cam ce placa de RAMi as putea sa-mi iau, gen am vazut asta: KINGMAX 8GB DDR3 1866Mhz FLHF-DDR3-8G1866 dar nu stiu ce frecventa sau ce specs as putea sa verific.
Cineva cu cunostinte? big grin Putin ajutor?!

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Nu conteaza frecventa ca oricum va merge dar daca vrei ceva mai bun si la un pret mai putin piperat desi nici asta nu e ieftina atunci alege asta : https://www.pcgarage.ro/memorii/hyperx/savage-8gb-ddr3-2133mhz-cl11/