| anne0303 a întrebat:

Am mers la o multime de xerox-uri din orasul meu deoarece voiam sa imi scot la imprimanta un proiect care il aveam pe stick. Toti mi-au raspuns ca nu pot sa imi faca deoarece ei au Mirosoft office 2003 sau 2007 iar eu am Microsoft office 2010. Ce as putea sa fac? Folosesc mai mult microsoft office 2010 deci nu as vrea sa renunt la el; si daca imi intalez microsoft office 2007 sau 2003 mi se dezinstaleaza cel 2010.
Multumesc!

3 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Din cate stiu variantele de Word sunt compatibile unele cu altele si nu ar trebui sa fie probleme, cu o exceptie. Mi se pare ca ai salvat proiectul in format docx, asa ca nu este compatibil cu Word 2003 si mai vechi, dar ar trebui sa fie cu Word 2007 deoarece si acesta are formatul docx. Incearca, pe calculatorul tau, sa convertesti docx in doc si apoi o sa-l poti imprima. Cred ca merge daca dai sa se salveze in doc. De asemenea incearca din Tools/Options/Compatibility si la Recommended options for: bifezi Microsoft Word 2003 si dai OK. Daca nu reusesti cu cele 2 variante va trebui sa cauti un program de conversie. Succes si numai bine!
P.S. Ce ti-am indicat la varianta 2 este in Word 2003, nu am vazut niciodata Word 2010, dar cam asa ar trebui sa fie si acela.

| furios4you a răspuns:

Salut, nu se dezinstaleaza dar o sa-ti faca probleme. cand salvezi un document, salveaza-l ca varianta compatibila Word 97-2003

| IMC90 a răspuns:

1) Foloseste Office 2003. Mai sus de Office 2003 mi se pare stupide si imposibil de folosit
2) Nu cred ca toate erau Xerox-uriwinking