| anne0303 a întrebat:

Am mers la o multime de xerox-uri din orasul meu deoarece voiam sa imi scot la imprimanta un proiect care il aveam pe stick. Toti mi-au raspuns ca nu pot sa imi faca deoarece ei au Mirosoft office 2003 sau 2007 iar eu am Microsoft office 2010. Ce as putea sa fac? Folosesc mai mult microsoft office 2010 deci nu as vrea sa renunt la el; si daca imi intalez microsoft office 2007 sau 2003 mi se dezinstaleaza cel 2010.

Multumesc!

3 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Dupa ce termini proiectul nu dai save ci dai save as si salvezi cu extensie.doc la sfarsit nu docx.Si asa o sa iti mearga pe toate versiunile de office.

| push2gl a răspuns:

Office 2007 si 2010 vin cu o schimbare in extensie si anume: din.doc in docx, iar Microsoft Office 2003 ne stiind sa deschida aceste fisiere, cei de la Microsoft au fost nevoiti sa faca un patch pentru a remedia aceasta problema.
http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?id=3
Pentru cei care insa doresc sa deschideti fisierele docx fara sa le aduca modificari si fara sa se complice cu instalare de Office sau patch-uri pot descarca DocX Viewer.
Programul este unul portabil si are undeva la doar 600Kb, iar ca si functionalitate DocX Viewer va transforma fisierele docx in fisiere html pe care le va deschide cu browserul vostru.
http://www.epingsoft.com/docx/docxv.asp

| stefyta a răspuns:

Imi pare tare rau dar nu stiu