| anonim_4396 a întrebat:

happy am nevoie de o parere. Am un pc si vreau sa il vand. Mai jos dau niste date. Vi se pare mult daca il scot la vanzare cu 1.100 RON? happy

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2160/ 1. 8Ghz

Memorie DDR: 2048 MB(RAM)/ 2 x 1024

Memorie HDD: 320GB/ 7200 RPM

Placa video: ATI PCI- E x1550/ 512 MB

TV TUNER

MB: FSB800

Soft: Windows 7 Ultimate(Sistem de operare pe 32 biti)

1 răspuns:
| brandiburu a răspuns:

Da. Este enorm. Si, din ce inteleg de aici, nu dai decat unitatea. Cu atat mai putin valoreaza.
De ce nu ar trebui sa iau, la 1100 lei, o unitate+monitor care sa aiba piese mult mai noi, un Intel din familia "i" (un i3 sau i5 pot gasi), ram DDR3, HDD poate nu mai mare dar nou si, automat, mai bun, etc?
Plus ca FSB-ul de pe MB e de acum 4-5 ani.
Eu ti-as da maxim 100 EUR pe el.