| anonim_4396 a întrebat:

am nevoie de o parere. Am un pc si vreau sa il vand. Mai jos dau niste date. Vi se pare mult daca il scot la vanzare cu 1.100 RON?

Procesor: Intel Pentium Dual Core E2160/ 1. 8Ghz

Memorie DDR: 2048 MB(RAM)/ 2 x 1024

Memorie HDD: 320GB/ 7200 RPM

Placa video: ATI PCI- E x1550/ 512 MB

TV TUNER

MB: FSB800

13 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

In ziarul local din judetul meu am citit anunturi privind vanzarea unor pc-uri Pentium 4 cu 260 lei. Al tau este ceva mai bun dar nu cred ca face mai mult de 500 - 600 lei. Oricum, poti cere cat vrei, dar nu-ti pune mari sperante, daca obtii 600 lei este bine, asta depinde si de vechimea lui. Succes si numai bine!

| ROB3RT89 a răspuns:

Asta e o gluma? Ce ai specificat tu mai sus cumpar din magazin cu 750-800RON nou nout! Uita-te si tu pe net cat costa piesele mentionate de tine(In magazin greu mai gasesti)si calculeza tu apoi contra valuarea la mana a doua!happyPs lumea alearga dupa procesoare din seria Intel core i, dual core simplu e super vechi, practic e a doua generatie dupa Intel celeron dual core...

| missClumsy a răspuns (pentru ROB3RT89):

Cu tot cu accesorii 750? sad

| ROB3RT89 a răspuns (pentru missClumsy):

Depinde ce acesorii! Cum spuneam si mai sus, piesele astea le iau cu 800RON(maxim)Poate pe unii nu"i intereseaza anumite acesorii...Dar ai cerut exagerat de mult, daca iti da cineva 700ron pe unitate sa'i pupihappyPune si tu un pret mai rentabil dar nici prea mic, asta sa ai de unde sa scazi daca mai negociezi.

| missClumsy a răspuns (pentru ROB3RT89):

Pai despre accesorii i-am raspuns lui brandiburu mai sus...happy

| eandopuncttk a răspuns:

Cam 700 de lei valoreaza ceea ce zici tu ca vinzi. ma refer doar la unitate

| brandiburu a răspuns:

Da. Este enorm. Si, din ce inteleg de aici, nu dai decat unitatea. Cu atat mai putin valoreaza.
De ce nu ar trebui sa iau, la 1100 lei, o unitate+monitor care sa aiba piese mult mai noi, un Intel din familia "i" (un i3 sau i5 pot gasi), ram DDR3, HDD poate nu mai mare dar nou si, automat, mai bun, etc?
Plus ca FSB-ul de pe MB e de acum 4-5 ani.
Eu ti-as da maxim 100 EUR pe el.

| missClumsy a răspuns (pentru brandiburu):

Vai scuze... am uitat sa scriu... I don't want to see am si monitorul Benq(aproape nou) si acesorii la el.(doua tastaturi una normala si una rezistanta la apa si praf, boxe, si 2 mouse-uri). Si atunci cat ar trebui sa cer pe el?

| ROB3RT89 a răspuns (pentru missClumsy):

Daca te duci cu el la un ament, mai mult de 350-400 ron nu iti da pe el! Daca reusesti sa-l vinzi cu 700-800 sa zici mersi!happy

| uNKN0Wn a răspuns:

8 milioane.Din care vreo 2 mil sunt ramii pentru ca gasesti foarte greu DDR1.2 mil unitatea.Restul...ce a ramas.

| denis009 a răspuns:

Ai putea primi un pret de 600 de lei pe el, din motivul ca vinzi doar unitatea! Daca ai fi avut si un monitor LCD alaturi de unitate ai fi primit pe el undeva in jur la 900-950 de lei! Sper sa reusesti sa il vinzi happy! Numai binewinking!

| Ando1dul a răspuns:

Sa zicem 800 lei(negociabil)

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Magazinele de SH, vand sisteme dual core cu 3-4 milioane(lei vechi)
Incearca sa-l dai pe bucati, eu am vandut un sistem dupa ce am reusit sa-i fac overcloking, si cumparatorul a reusit macar sa ruleze gta4 cu setarile la medium.