| anonim_4396 a întrebat:

Am o intrebare: am si eu windows movie maker si cand vreau sa pun videoclipuri sau filme sa le editez[ca am auzit ca se poate sa tai o parte din film] nu imi merge imi scrie ceva eroare. Ce ar trebui sa fac?
Ex:eu filmele le deschid cu Bs.player si cand dau sa il pun in movie maker sau sa il deschid cu el imi da eroare imi zice ca nu ii bun formatul. Ce ar trebui sa fac! Astept raspunsuri urgente plz!

3 răspunsuri:
| CastronulCuCeapaVerde a răspuns:

Nu ii chiar asa bun Movie Maker pentru ca nu accepta toate formatele asa cum o face BS.player, ii foarte dificil sa il faci sa mearga, stiu din propria experienta cand am incercat sa deschid un AVI cu format Xvid. Vezi ce format este si apoi cauti pe google codec pentru acel format, de cele mai multe ori gasesti ceea ce cauti. Eu iti urez mult noroc in asta. Mai mult nu te pot ajuta puppy dog eyes

| AnonimaDoarTaci a răspuns:

Si cum as putea sa vad ce format este, ca am cam uitat am stiut o perioada in care umblam maii des pe pc dar apoi am uitathee hee

| hek_1931 a răspuns:

Nui bun video sau ceay pus film oate fii din cauza bs.pleyerului ca nu-i prea bun incerca cu kmplayer are toate codecurile si le suprta pe toate intra acy si discarca programele incearca cu mai multe prorame adica cu divxinstaller vlc mai are codecuri intra aci www.ninite.paaaa:)