| niciunume a întrebat:

Am o intrebare: Ce ati alege dintre doua televizoare Samsung si Philips cu acelasi pret si cam aceleasi caracteristici?

Răspuns Câştigător
| stlucian a răspuns:

Fara indoiala Samsung!
1 au mai multe reprezentantii service in Romania
2 sunt mult mai fiabile dpdv consructiv
3 au mai multe facilitati/update-uri/conectari cu device-uri compatibile(daca este cazul)
4 Firma Samsung e in top pentru device-urile TV pe cand Philips a incercart sa ajunga la performante doar cumparand/copiind produse si cere in marea lor majiritate nu se mai afla in top.Firma Philips era pe vremuri cea mai bune productoare de sisteme audio dar cred ca ca tehnologia lor lasa de dorit in privinta TV-ulilor chiar daca au "abilight"si un sunet bun.Totul la un TV de calitate (led/"plasma") se reduce la calitatea imaginii si timpul de raspuns al acesteia.Un contrast bun NU inseamna o imagine mai buna si un sunet "bun" poate fi inlocuit cu un device pentru acel TV.

9 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

100% Philips. Produsele Coreene sunt mai ieftine dar calitatea o gasesti la Philips. Si numai prin faptul ca Philips este o companie mai veche.
Apropo de acesta dilema. Pana acum m-am ferit de imprimantele HP. Stiam ca sunt bune dar erau mai ieftine cele de la Epson si Canon. Acum s-a stricat o imprimanta Epson ce o aveam de 3 ani si m-am ofticat si mi-am luat HP. Nu pot sa cred ce diferenta este! E extraordinara!

| FemeiaPisică a răspuns:

Depinde de caracteristicile fiecăruia, sunt la egalitate.

| LTAA a răspuns:

Samsung.

| Madayna a răspuns:

Eu as alege Samsung

| Daalalifnuunalif a răspuns:

Buna, aici nu este vorba de bani. Aici sa fie vorba de calitatea televizorului si sa tina cat de mult! Eu am televizorul meu Samsung de foarte multi ani si multumesc Lui Dumnezeu imi merge si la ora actuala. Pana la urma tu alege cu crezi si cum iti place. Parerea mea ca Samsung este firma cea mai buna. Bafta!

| Szzeby a răspuns:

Salut,eu zic Samsung.
Funda?

| GigiMD a răspuns:

Samsung fara multe discutiiwinking

| qDr0g a răspuns:

Pai... Sa stii ca Samsung produce in masa telefoane, tablete, televizoare etc. Daca vrei ceva normal (adica nu vrei sa intrii pe youtube de pe TV, sa intri pe Facebook, etc.) iti recomand Philips! Samsung este mai '' Tineresc '' dar eu zic ca si Philipsul este destul de bun. Am televizor Samsung SmartTV. Am avut si Philips, si sa stii ca la vremea lui mergea foarte bine... Adica atunci cand Samsung abia producea niste amarate de telefoane.

| 1Anda a răspuns:

Eu zic ca Samsung happy