| All3xXxXx a întrebat:

Salutare TPU am si eu o dilema. Vreau sa imi cumpar un TV si nu ma pot decide intre 2 modele LG LN5400 si Philips PFL3088H.Preturile si caracteristicile sunt asemanatoare.Pe care dintre cele doua televizoare l-ati alege?

2 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Eu as recomanda LG. Am avut o experienta neplacuta cu un Philips, s-a defectat grav imediat dupa iesirea din garantie. In schimb cu LG am avut doar experiente pozitive.

| Cronki a răspuns:

Nu poate nimeni sa-ti spuna ce sa alegi si asta pentru ca tine de "gustul" fiecaruia.
LG-ul are aproape toata partea electronica sub sigla Philips. Cred ca si panelul (ecranul) este tot Philips. Ori ca alegi LG-ul sau Philips-ul, este o alegere buna! Am un tv Lg din 2004 si functioneaza fara probleme. Am avut si un Samsung si a "crapat" la o saptamana dupa ce a expirat garantia. L-am deschis si avea exact 11 componente electronice cu tot cu transformator! Nu recomand Samsung!