| Robert_Negru_1997 a întrebat:

am o intrebare legata de conexiunea Laptop-TV(vga-hdmi). Dupa ce am conectat cablul din laptop in TV imi apare pe ecranul televizorului "Lipsa semnal, verificati conexiunile cablurilor si setarile dispozitivului sursa. Apasati Sursa pe telecomanda pentru a selecta dispozitivul sursa conectat"...Si da am selectat tv pe HDMI dar nu prinde semnal.

1 răspuns:
Bula
| Bula a răspuns:

La unele laptopuri semnalul spre monitoru secundar se porneste pri combinatie de taste (Fn + careva tasta de functii). Citeste manualul laptopului.
Din setarile de ecran a Windowsului de asemenea se poate porni video extern.
Verifica ambele.