| nicole94 a întrebat:

Am o mica problema. De curand mi-am instalat MSN ( windows live messenger) am creat email si parola.toate ok pana cand am vrut sa intru am introdus corect id si parola se conecteaza dar in final imi zice ca e o problema ca nu pot sa ma conectez sad sa ma asigur daca nu e din cauza internetului dar nu e problema de la net. sau imi zice ca e blokat msn ca sa nu se conecteze straight face plss help. daw funda

Răspuns Câştigător
| yfgsdufsdhfgyfrhwer a răspuns:

Trebuie sa introduci adresa de email, adica id@hotmail.com sau cum ti-e adresa... si daca tot nu merge ai depanare sau reparare... si o sa mearga, sau cel putin asa ar trebui

3 răspunsuri:
| Aero a răspuns:

Posibil sa fie problema de la firewall, mai exact un firewall ce vine cu o suita internet security. Mai bine scrie eroarea pe Google. Sigur gasesti solutii(in engleza, fireste, ca romanii nu folosesc laughing )

| CosteaVlad a răspuns:

Yahoo Messenger se conectează? Dacă ăla merge, atunci reţeaua e ok.
Mi-am instalat şi eu ieri WLM 2011 de curiozitate, să văd cum e, dar ţin să spun că a trebuit să iau un distonocalm după 5 minute de stat în el, aşadar nu am destulă experienţă în acel program, că să-mi pot da mai pe larg cu părerea referitor la o posibilă problemă, şi rezolvarea acesteia. Nu ştiu... eu unul tot petarda de Y! M o prefer mai mult. happy
Dar revenind la problema ta, poate se va rezolva de la sine. Sau vezi totuşi mai exact ce spune acel mesaj de eroare. Fă un Log in pe mail din browserul pe care îl ai setat ca implicit. Se conectează? Nu uita că la logare, trebuie să introduci "id@hotmail.com". Dacă chiar ie, reinstalează WLM-ul, vezi dacă se rezolvă.
O zi bună! happy

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si mie imi facea la fel, pana l-am instalat din nou, mi-am facut alt id, apoi am intrat si mi-a mers. Nici eu nu stiu ce avea.