| ghita15 a întrebat:

Buna am o probleca cu driverele la placa video am pierdut driverele si nu pot sa mai le gasesc am incercat multe programe dar nu au functionat acum am windows 7 dar tot nu ma pot juca nici un joc imi zicer pc dont suport chiar daca inainte cand driverele erau instalate megeu.

6 răspunsuri:
| eucumine010 a răspuns:

Ce placa video ai?

| ghita15 explică (pentru eucumine010):

Descriere dispozitiv ATI Radeon Xpress 200/1100 (RC410/RC415)

| eucumine010 a răspuns (pentru ghita15):

Intra aici >> http://support.amd.com/us/gpudownload/Pages/index.aspx
Selectezi in felul urmator:
Desktop Graphics prima optiune
Radeon X Series a 2 a optiune
Radeon X1xxx Series a 3 a optiune
Apoi selectezi sistemul tau de operare.

| maryus24 a răspuns:

Downloadezi un program free de pe internet care iti deteacteaza ce placi ai (video etc. ) si apoi le cauti pe net si le downloadezi deoarece sunt oferite gratuit de producator bft

| deh12 a răspuns:

Pentru a afla ce placa video ai poti folosi everest ultimate edition.Cauti modelul placi video la dispozitive -compoente pci sau video-video pentru windows. Dupa ce afli ce model e placa video cauti driverul pentru modelul respectiv.
Sau ai putea incerca Drivermax care iti detecteaza daca ai vreun driver de instalat sau update pentru drivere.

| ghita15 explică (pentru deh12):

ATI Radeon Xpress 200/1100 (RC410/RC415) am cautat dar n-am gasit.