| anonim_4396 a întrebat:

Buna am o problema.am antivirus bitdefender cumparat insa cand am scanat pc-ul cu alt program online pentru virusi mi a gasit ca este infectat. ce program bun imi recomandati pentru eliminarea definitiva a virusilor si sa il descarc online.ps:am windows vista.

Răspuns Câştigător
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Programul BitDefender este unul dintre cele mai bune programe antivirus, la aproape toate testele a fost clasat printre primele 5 programe, la unele a fost chiar pe primul loc. Nu spui cu ce program antivirus ai scanat, exista si programe false, care iti indica virusi, chiar daca nu-i ai.
Pentru linistea ta descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi, desi nu cred ca o sa gaseasca. Succes si numai bine!

4 răspunsuri:
| FesCuDungi a răspuns:

Nod 32, avira, kaspersky, norton

| dustru a răspuns:

Download AVG antivirus de aici :http://download.cnet.com/......20142.html e foarte bun si frineaza pc-ul, gaseste orice. Poti deasemnea sa downloadezi si Hijack.

| dustru a răspuns:

@ Ioandelasal, poti sa-mi spui care sint acele programe false? si chiar daca indica astea pot fi doar aplicatiile celea win 32, care si orice antivirus poti sa-l setezi sa le vada sau nu.asa ca bit defenderul nu a fost niciodata pe primul loc, locul 4 l-a ocupat. Kasperski,AVG, NOD32, Bitdefender.

| yobeny a răspuns:

Norton dar iti consuma foarte mult din resurse dar nu ai treaba cu pcul si mai slab ai putea sa bagi avast gasesti licenta pe net