| Adda166 a întrebat:

am o problema. Am un laptop Lenovo cu windows 7, l-am dus la un prieten sa-mi reinstaleze windows-ul pentru ca mergea greu. Dar i-a aparut o eroare "bootmgr is missing" nu poate intra nici in bios iar la introducerea Cd-ului cu windows 7 nu porneste instalarea. Nu mai pot face nimic pe laptop din cauza acelei erori. Cum as putea rezolva problema? MULTUMESC ANTICIPAT funda :*

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Ca să poți buta de pe cd este necesar să apeși F1, tasta nuovo sau F12(în funcție de modelul laptop-ului ce îl ai).\
Din meniul ce apare selectezi dispozitivul de pe care să buteze și apeși Enter.\
Eroarea de care zici se datorează sistemului de operare instalat neconform de pe un dvd cu un Windows incomplet, mai mult ca sigur furat.
Recomandare:
Folosește un kit legitim de Windows scris pe un DVD la viteză mică, asta pentru a te asigura că datele nu se vor pierde în timpul procesului de scriere a dvd-ului de pe imaginea ISO sau copierea lui de pe DVD-ul original.Succes

| K0sti a răspuns:

Un nepriceput a dus laptopul sa-l repare la alt nepriceput... misto asta!