| lorenzo229131 a întrebat:

Buna am o problema aseara al lasat pc in sleep mode azdimineata am dat un click sa se aprinda se auzea sunetu ca porneste dar nu-mi mai da imagine ..am dat un reset la pc la fel fara imagine si nu mai beepuie deloc

am montat alta unitate la monotor monitorul functioneaza perfect
am scos ramii i-am testat fiecare in parte 4 placute x2gb
am scos processorul nimic

am scos HDDurile dvd-rw tot nimic nici o miscare

am pus o placa video de 512 nVIDIA ca a mea este onbord la fel nici o miscare

a, scos bateria de pe placa de baza am mutat jumperu

nu stiu ce sa-i mai fac

pc fujitsu Siemens esprimo e705

Ram 8 gb proccesor 3.3 ghz dualcore

1 răspuns:
| bloodfont a răspuns:

Dacă nu ai imagine (adică fără texte albe sau din astea) și doar se aude cum pornește atunci e de la RAMi. Dar tu ai spus că i-ai testat deci a mai rămas placa de bază. Se întâmplă, se mai bușesc și ele.