| KimY a întrebat:

Am o problema cu compu'; mi se deschide pana undeva iar apoi imi apare pe ecran Procesing auto
Image adjustament
For optimal display
Change resolution to 1284-1024
De ce imi apare asa?
Dau fundita la cine ma ajuta!

Răspuns Câştigător
| costyvas a răspuns:

Placa ta video nu suporta o rezolutie mai mare de aceea iar tu ai setat monitorul la o rezolutie mai mare(sau e chiar invers, verifica tu care are rezolutia mai mare de 1280 x 1024). happy

2 răspunsuri:
| costyvas a răspuns:

1. Compul nu porneste deloc?! 2. daca nu porneste deloc, incearca sa scoti bateria de la BIOS timp de 10 secunde si apoi o bagi la loc. Daca porneste totusi, dar de fiecare data isi schimba rezolutia, atunci ai 2 variante: prima - click dr pe desktop, settings -> modifici rezolutia la cel mult 1280x1024; a doua - din OSD'ul monitorului(butonul acela de meniu de pe monitor) selectezi submeniul de rezolutie si modifici si d'acolo rezolutia la 1280x1024. Inca ceva: ce placa video ai si ce monitor - ma intereseaza modelele explicit.

| KimY explică:

Spuneti-mi cum pot sa fac compu'
Cum pot sa-l aduc la rezolutia potrivita?