| LoveMeBaby a întrebat:

Am o problema cu imprimanta mea (Canon Pixma iP 1700). Imi da o eroare de fiecare data cand vreau sa printez "An error occurred.An ink cartridge cannot be recognized." si "An ink cartridge is not installed properly. Open the printer's cover, make sure the ink cartridge is installed properlu, and close the cover.". Ori cartusurile mele sunt incarcate full (m-am facut eu numai cerneala pe maini la cat am umblat la imprimanta!; deci nu sunt uscate). Am incercat sa le scot, sa le rasucesc, sa acopar prima linie de senzori, apoi a doua, apoi sa le bag din nou....Nu merge nimic. Vreo idee? Nu prea as vrea sa cumpar un cartus nou, avand in vedere ca sunt incarcate...)

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Poate ar trebui sa resetezi imprimanta:S

| bogdanstefan12234 a răspuns:

Poate ca ai sters ceva din PC, vreun program sau altceva ce tine de imprimanta, daca nu merge si ai cartusele bune si incarcate, scoate-o din priza si conecteaz-o poate merge.