| oVeveritzaDulcexD a întrebat:

Am o problema cu instalarea programelor pe pc. De 2 zile mi-am reinstalat windowsul.Prima data am putut instala si drivere si winamp dar acum cand descarc ceva de pe net si dau run imi da eroarea "Windows Installer". Ce pot face?

11 răspunsuri:
| harhas a răspuns:

Probabil ca ti se descarca pe desktop.copiazale in alt folder in d.ce windows folosesti?

| oVeveritzaDulcexD explică (pentru harhas):

Folosesc windows xp. Am incercat sa copiez messengerul in d si imi da aceeasi eroare I don't want to see

| harhas a răspuns (pentru oVeveritzaDulcexD):

Fi mai explicita, in eroare.doar windows installer sau si alt ceva iti scrie, scriemi tot ce tine legat de eroare.mersi

| oVeveritzaDulcexD explică (pentru harhas):

Asta e titlul care e scris pe bara albastra ''Windows Installer''. In fereasta scrie asa: ''Incorrect command line parameters. Windows Installer. Y 2.00. 26000 Copyright 2000 Microsoft Corporation. All rights reserved. Portions of this software are based in part on the work of the Independent JPEG Group.'' Apoi trebuie sa dau ok. La Google Chrome imi da inca o eroare daca vreau sa-l instalez ''Google Update nu a reusit datorita erorii 0x80040890'' si un link de ajutor :http://support.google.com/....../static.py

| harhas a răspuns:

Parerea mea.reinstaleaza windowsul, si formateazati corect partitiile. uita-te sa vezi daca ai data si ora corecte in pc

| oVeveritzaDulcexD explică (pentru harhas):

Cred ca asta voi face. Data si ora sunt corecte numai ca ora e sub forma ''5:54 AM'' in loc de 17 :54 straight face

| harhas a răspuns (pentru oVeveritzaDulcexD):

Nu este o problema daca este am si nu 17:58 tongue incearca si ...asa cum am zis.formateaza calumea...pc ul

| aeroclub a răspuns:

Ce pot spune cred ca ai omis vreun pas atunci cand ai instalat windowsul sau ai selectat ceva gresit incearca sa iei jocuri cat mai nevirusate sau incearca sa cureti un pic regishtrii cu diskdefragmenter sau ccleaner iar dupa aceea sa dai un restart la calculator! Mai mult de atat nu prea stiu ce ai putea sa faci decat sa instalezi windowsul din nou!

| oVeveritzaDulcexD explică (pentru aeroclub):

Despre omiterea pasilor nu stiu ce sa spun.De fapt sora mea l-a reinstalat straight face Eu sunt mai nepriceputa si vreau sa te intreb cum sa curat registrii aia? Ce trebuie sa fac?

| aeroclub a răspuns (pentru oVeveritzaDulcexD):

Deci fi atenta trebuie sa intrii in start apoi ->programs->accesories->system tools ai ai acolo o rubrica unde scrie Disck Defragmenter. apoi trebuie sa apara o fereastra cu toate partitiile adica C,D, E...ce mai ai tu pe acolo ii dai p partitia unde ai instalat windowsul probabil C si dai pe butonul defragment il lasi sa isi termine chestia aia de jos nde iti arata cat la suta e iar dupa aia dai close si acam asta e!big grin Daca mai ai probleme ti-asi recomanda sa instalezi din nou windowsul, dar asa cum trebuiehappy

| oVeveritzaDulcexD explică (pentru aeroclub):

Multumesc foarte mult. Voi incerca si aceasta varianta.