| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu pc-ul. De fiecare data cand incerc sa instalez un program, se restarteaza automat. Nu se mai poate updata nici antivirusul, nici alte programe de care chiar am nevoie. Am deselectat "Automatically restart" de la Startup and >recovery-System failure, dar nu a avut niciun efect. Si nu stiu ce altceva as putea sa fac. Cred ca problema a aparut dupa ce am instalat si apoi dezinstalat cateva programe descarcate de pe net. E posibil sa fi dezinstalat si ceva de care era nevoie, dar nu prea cred...
As putea face ceva ca sa nu se mai restarteze, fara sa fie nevoie sa reinstalez windows-ul?
Multumesc anticipat.

1 răspuns:
| deeah2elen a răspuns:

Clar da! Ai virusi! Ori virusi mici care ti-au ros prin calculator chestii, ori trojeni care ti-au facut prapad si eu.mai bine baga toate documente importante in LOCAL DISK D si formateaza doar C-ul unde probabil ai aplicatiile.