| Xenoverse a întrebat:

Buna am o problema cu router-ul, imi arata pe calculator ca am internet dar cand intru pe un browser imi arata ceva cu firma de la router-ul care il am si nu merge netul si ca sa fac sa mearga din nou trebuie sa-l scot din priza si sa-l bag inapoi in priza, daca ati intampinat si voi problema asta spuneti-mi

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ti-a picat recent internetul?
Intra in setarile routerului accesand una dintre adresele:
192.168.1.1/192.168.0.1/192.168.2.1, depinde de ce router ai, pentru ca nici nu ai spus nimic de el.
Intra, si du-te la user/password in sectiunea wan si introdu userul si parola de la providerii de internet, ti-au dat ei ceva pentru a iti functiona internetul. Da raspuns daca ai rezolvat sau daca nu.