| DOOOPX a întrebat:

Buna, am o problema cu telefonul, mi-am cumpărat un ceas pentru măsurarea pulsului, pași etc.
El se conectează cu o aplicație prin Bluetooth, dar când sting ecranul, sau ies din aplicație ceasul se deconecteza, cred că problema este că nu mai menține aplicațiile active.
Ce aș putea să fac?

5 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Ai instalat aplicatia care trebuie? Si eu am. Aplicatia Zeroner.

| CarcotasulVesel a răspuns:

Arunci tampenia de ceas si iei altul
ar trebui, AR TREBUI ca informatiile sa fie inregistrate SI PASTRATE in ceas, NU in telefon, iar cand intrii in aplicatie doar sa citesti

| DOOOPX explică (pentru CarcotasulVesel):

Aicatie mai are alarma, notificari etc, dar când Stint telefonul se deconecteza.

| DOOOPX explică (pentru darrio2007):

Da, folosesc aplicația originala, alte aplicații nu merg, eu folosesc Lefun doar asta merge.

| darrio2007 a răspuns (pentru DOOOPX):

Deci merge sau nu? Daca nu mergea deloc era problema de la varianta de Android a telefonului. Am patit-o odata. Dar intre timp am un telefon mai nou si functioneaza. Mai trebuie dat cate un restart la telefon. Nu mi se deconecteaza dar are momente cand se conecteaza mai greu cu aplicatia. Mai ales dupa ce incarc bratara de fitness.