| RaspundSincer a întrebat:

Am o mare problema cu laptop-ul.
Ieri când sa il sting mi-a spus sa nu il sting ca trebuia sa faca nu stiu ce cred ca updaturi si chiar trebuia sa-l sting asa ca am lasat ecranul in jos si s-a stins.
De dimineata m-a luat de unde rămăsesem si am lasat sa se incarce alea. Si atunci era stins de tot. L-am aprins si acum vrea sa configureze updaturile.
Se incarce pana la 15 la suta si nu se mai intampla nimic nu pot sa fac nimic : esc, alt f4, ctrl alt del si nu stiu ceas ii fac.
Stiti cum sa rezolv si de ce face asa?

Răspuns Câştigător
| Arikumo a răspuns:

Se instalau / configurau niște fișiere vitale, iar tu întrerupând procesul, unele fișiere au fost corupte. Când se blocheaza la 15%, mai există animația aia de încărcare? De ex. cercul ăla care se rotește (asta pentru Windows 7). Dacă da, pur si simplu așteaptă, fiindcă dureaza destul de mult. Totuși, dacă ai închis lid-ul de la laptop, înseamna că doar a intrat în sleep, deci nu văd cum s-ar fi putut corupe. Încearcă să aștepți ceva timp.

| RaspundSincer explică (pentru Arikumo):

Problema este ca nici cerculetul nu se mai misca la 15 la suta.
Ce sa fac?

1 răspuns: