| anonim_4396 a întrebat:

Am o problema cu un laptop FUJITSU SIEMENS LIFEBOOK S7110, cumparat nu de mult. Problema este ca, cand vreau sa deschid o aplicatie, ex. un joc, mi se face ecranul albastru si scrie: irql_not_less_or_equal. Ce asi putea sa fac sa remediez problema? Am schimbat si windows-ul si tot asa face.

7 răspunsuri:
| laptopnews a răspuns:

Ce configuratie are laptop-ul?

| DjYeti a răspuns:

Un update la placa video ar ajuta, asta daca nu sunt jocurile prea performante pentru laptop.

Răspuns utilizator avertizat
| razvancolceriu a răspuns:

ExpertinIT, nu cred ca e de la placa video deoarece jocul (sau aplicatia) porneste, ruleaza perfect vreo 5/10min. si dupa aceea da eroarea!

| razvancolceriu a răspuns:

OS: Windows xp SP3
Processor: Intel core duo 1. 8Ghz
Ram: 1GB
Video: 128Mb

| razvancolceriu a răspuns:

Imi cer scuze, placa video este de 224MB

| Ion_Marcel_1990 a răspuns:

Stiu problema ta asa pateam si eu la laptop pote avea 3 cauze:
1.Sarputea sa ti se fi stricat bateria si in momentul in care se incinge bateria nu mai face fata.
2.Supraincarcare de hard si se recomanda formatarea.
3.Ori o problema tehnica la placa de baza iar la asta numai cei de la garntie sau de la firma de unde l-ai loat, sau un expert te poate ajuta.
Mult succes, anuntama daca ti-am fost de ajutor!