| belabel1 a întrebat:

am o problema de ceva timp cu calculatorul.asta vara a inceput sa se restarteze singur pana cand la un moment dat nu s-a mai aprins deloc.un prieten mi-a spus ca poate fi de la temperatura, fiind si vara, dupa aceea mi-a spus ca poate fi de la rami.i l-am dat si mi-a schimbat placuta.a mers bine timp de cateva luni, insa in urma cu vreo 3 saptamani a facut la fel, de data asta a durat mai putin pana sa nu mai mearga deloc.i l-am dat iar si a schimbat din nou placa de rami.a mers doua zile apoi cand il aprindeam imi aparea windows starting normally si se restarta iar.mi-a pus alta si a mers vreo 3 zile...astazi iar restartsad. acum vrea sa-mi dea comanda de o placuta de rami pentru ca nu se gaseste la magazin calculatorul meu fiind mai vechi.intrebarea mea este daca poate fi numai de la rami sau e si altceva defect la el.m-am gandit ca poate e de la sursa dar tipul a verificat-o si mi-a zis ca e in ordine.in plus, si placutele alea erau cam folosite si de aia nu a mers asa mult.insa as vrea sa stiu daca poate fi si de la altceva ca sa nu dau banii degeaba pe placuta si dupa aia sa-mi faca la fel.multumesc!

3 răspunsuri:
| Eigei a răspuns:

Reinstaleazai ma windous-ul.

| Mădălina279 a răspuns:

Virusi:
Trebuie sa instalezi ''Uindo'sul''.

| Zis_Ionel_Morph_1996 a răspuns:

Pasta dupa procesor... deschide-l si uita-te, inlocuieste-o.