| Benn12 a întrebat:

Buna,am o problema la instalarea Windowsului 10.
L-am bootat cu Rufus pe un stick usb.Am restartat pc-ul,am dat la Bios-Boot-si am pus la prioritate primul stickul meu (SanDisk).Dar cand intru in startup, intra in windows-ul meu, nu in setup.adica nu il recunoaste? am incercat pe alt stick si nu merge. Apoi am vrut sa vad ce inseamna boot menu (F10) si am dat enter pe stickul celalalt. Apara un background negru si o linie care apare si dispare repede (ca la cmd).
Nu stiu ce sa fac, Ajutor!

4 răspunsuri:
| Valentin7379 a răspuns:

Incearca Pe un Sidie DVD si daca nu iti merge chiar nu stiu ce ar putea avea

| Benn12 explică (pentru Valentin7379):

La pc nu am cd reader, adica nu pot sa pun un cd in pc

| Daktary a răspuns:

Daca vrei sa booteze dupa stick in rufus la partition scheme trebuie sa fie MBR nu GPT.
https://drive.google.com/open?id=1aJ4Jxa5KvL7fhy7lpIw9sFolBfhCIyLW

| Benn12 explică (pentru Daktary):

De ce? va merge greu? ca asa imi merge