| Stephan98 a întrebat:

am si eu o problema.
Am vrut ca sa imi reinstalez windowsul la laptop... Si am intrat in boot menu si am avut metodele alea cu stick/CD etc. stiti voi ce vreau sa spun. Eu normal cu stick reinstalez windows-urile. Sii in boot menu imi arata USB si dupa el nu scria nimic desi cred ca ar fi trebuit am dat enter si numai Failed Failed Failed cv de genul imi spunea. Am schimbat si formatul la stick si degeaba. Stickul este nou a fost folosit doar de vreo 5 ori.
Va rog frumos sa ma ajutati cumva sa imi pot face win pe laptop happy
Model Laptop: Toshiba Satellite C850D-11G
Dau funda la cel care imi poate rezolva problema ca sa imi pot baga win.

6 răspunsuri:
neluL
| neluL a răspuns:

Pai, faci stickul bootabil cu windows pe el apoi il conectezi la un port USB, intrii in Bios la meniul Boot si il gasesti acolo. Il ridici in prima pozitie cu tasta F6 si apoi apasa F10 ->Save ->Exit -> incepe instalarea cu orice tasta. Deci intra in Bios cu stickul conectat la un port USB.

Succes!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E mai simplu cu un cd bootabil. Faci un cd bootabil cu windows si la restart, instalezi. Cu stick-ul e mai greu si 65 % da eroarea de care zici.

| Joker11 a răspuns:

Uite-te pe youtube la tutoriale cum faci un dvd cu windows(Depinde ce windows), apoi faci dvd-ul si il instalezi pe calculator fara stick,, in boot menu bifeaza sa iti boot-eze prima oara dvd-ul. (funda?)

| Stephan98 explică:

Striu ce spuneti voi toti dar eu vreau sa il fac cu stick