| MulteeIntrebarii a întrebat:

Buna!
Am o problema la WhatsApp, e un document PDF pe care l-am pus la favorite, dar acum daca vreau sa il descarc imi zice download failed, sorry, this media file appears to be mising, ask X to resend it. De ce asa? Ce pot face sa obtin iar documentul?

7 răspunsuri:
| Alice270246 a răspuns:

Cel mai probabil persoana care ți-a trimis acel PDF l-a șters de la ea din telefon. În acest caz, nu prea poți face ceva. Dar se mai poate pur și simplu să nu se descarce PDF- ul din cauza bug-urilor care sunt pe WhatsApp. Poți să întrebi acea persoană dacă a șters ea din telefon PDF-ul, iar dacă zice că da, atunci sad Iar dacă zice nu, poți încerca să cauți pe net despre problema asta. Sper că te-am ajutat!

| sierra1 a răspuns:

Mesaj/atașare șters/stearsă de expeditor. simplu

| MulteeIntrebarii explică (pentru sierra1):

Mesajul acela e salvat de cand s-a pus pandemia si sunt mai multe salvate din ziua aceea, adica puse la favorite de catre mine. Celelalte imi merg, inca se deschid, si fisierele au legatura intre ele, deci daca stergea unul, le stergea pe toate.

| CIaudiu a răspuns:

Expediatorul l-a sters de la el din telefon.

Bula
| Bula a răspuns (pentru MulteeIntrebarii):

Una este sa pastrezi mesajul /link-ul de descarcare si alta este sa pastrezi fisierul descarcat, pe telefon /calculator etc.
In cazul tau: tu ai salvat doar link-ul de descarcare, dupa care fisierul a fost sters de cel care l-a postat.
Suna-l si roaga-l sa-l trimita din nou, dupa care descarca-l imediat!

| darrio2007 a răspuns:

Este sters de cel care ti l-a trimis. Clar. Nu stii engleza? Roaga-l sa ti-l trimita din nou.

| sierra1 a răspuns (pentru MulteeIntrebarii):

"deci daca stergea unul, le stergea pe toate."

nu așa merge!