| Ionela_Irina_1993 a întrebat:

Buna,am o tableta Allview viva i 10 g si nu imi mai merg deloc aplicatiile pe ea. Tot ce am se opreste magazin play, Facebook, jocuri tot. Am dat restart din fabrica de foarte multe ori dar degeaba. Se mai poate face ceva cu ea?

3 răspunsuri:
| BroascaCuElice a răspuns:

Du-te cu ea la un service

| flixbuster a răspuns:

Am o tableta mai slaba ca a ta si din punct de vedere hardware dar si software - are Android 4.2 (tu ai Android 4.4). Magazinul Play merge (+ Youtube, Maps, Browser), Facebook nu folosesc iar despre jocuri am pus niste joculete simple gen puzzle dar merg.

Daca ai o problema hardware nu cred ca mai ai ce face (modelul e din 2014 si garantie nu cred ca mai ai iar reparatia nu stiu cat costa ca sa zic daca merita sau nu).

Am insa motive sa cred ca s-ar putea sa fie o problema de configurare si software. Daca ai pe cineva care stie sa configureze corect un Android, apeleaza la el.

| Iunix a răspuns:

Reseteaz-o la setările din fabrică ( asta va șterge absolut tot, poze, muzică, videoclipuri, deci salvează mai întâi pozele și ce mai ai pe acolo pe un card SD de memorie, pe un computer, etc.

Sau, poate fi din cauza unui update la serviciile google.
Intră la setări, apoi la aplicații, dăi la „ Toate aplicațiile ", caută magazin play și apasă pe dezinstalare actualizări și pe ștergerea datelor.