| Semeniuc_Diana_1989 a întrebat:

Buna,
AM o tableta Lenovo yoga si mi au aparut niste litere chinezesti pe ea si nu pot sa o deschid sau sa fac ceva nimic, stiti oare ce se intampla?

1 răspuns:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! Du o la resoftat, dă eroare a "picat" softul, trebuie reparată, incearcă la cei care resoftează telefoanele, că poate o repară. Sau daca e in garantie du o la magazinul de unde ai luat o si o faci gratis, reparatia la ea costă daca nu mai e in garantie, dar cit costă doar ăia pot sa ti spună cind mergi cu ea la reparat. De unde esti? Daca esti din Bucuresti, mergi la obor jos in pasaj, au acolo decodari resoftari telefoane tablete reparatii etc. Succes.