| anonim_4396 a întrebat:

Am probleme cu calculatorul. De vreo 2 saptamani mi se stinge monitorul brusc si imi apare "beculetul" rosu. Daca apas pe tasta dintre ctrl si alt( nu stiu cum se numeste) imi apar in bara de jos programele pe care le foloseam + 2 casutze mici : una goala cu o iconita si a doua cu aceeasi iconita in care scrie "Screen Saver"(iar eu nu am instalat nimic legat de screen saver). Dau dreapta-click, imi da eroare, inchid, si gata!
O alta problema e ca imi merge totul foaaarte greu! Daca vreau sa deschid winamp-ul de exemplu, dureaza cateva minute pana se deschide. Atunci cand intru pe Opera nu mai e nicio problema, merge normal.

Am cautat cu BitDefender virusii... si am gasit unul gen monitor. exe( nu-mi aduc aminte numele complet) pe care nu l-a putut sterge!

CE FAC?

2 răspunsuri:
| lcornea a răspuns:

Cel mai probabil sistemul tau de operare a fost compromis de malware sau vreun virus. Daca nu poti sa il scoati cu BitDefender, ori cauti alti antivirusi( avira este cel pe care il recomand eu), ori salvezi cat poti din date si reinstalezi windows-ul(chestie care oricum trebuie facuta odata la ceva timp pentru ca e in natura lui sa mearga din ce in ce mai prost).

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

O sa il reinstalez... multumesc pentru raspunsuri!