| pirla a întrebat:

Am Samsung Galaxy s3 mini. Inainte puteam pune 20-21 de aplicatii pe telefon si imi incapeau. Am mai sters din ele (cele care nu imi trebuiau) si acum daca vreau sa le pun la loc imi zici ca am memorie insuficienta. Am pus un card de memorie, sperand ca o sa am memorie...dar nu s-a schimbat nimic. Cum pot sa am din nou memoria pe care o aveam la inceput? Dau funda :*

Răspuns Câştigător
| Roxin a răspuns:

Buna!

Singura solutie viabila ar fi sa il resetezi din fabrica sau sa reinstalezi Android-ul.
Inainte de ambele procese iti recomand un back-up al datelor ca sa nu pierzi nimic din el si sa scoti cardul de memorie si SIM-ul.

Seara buna!

1 răspuns:
| darrio2007 a răspuns:

Pentru ca aplicatiile se actualizeaza pe parcurs.Iar actualizarile au si ele cativa mb in afara de aplicatia propriu-zisa.Cardul este pentru muzica, poze, video. Aplicatiile, pentru a avea efect, se instaleaza automat in memoria interna a telefonului.Sa stii ca cu cat ai mai multe aplicatii pe telefon cu ata iti va merge mai greu.