| rami3927 a întrebat:

Buna! Am semnal de la akta si nu mai merge... vecinii mei au semnal, la mine arata canalele cu numărul lor, dar nu am semnal. La quality arata 100% și strength 45%, am sunat la akta și ei susțin ca e o defecțiune pe tot orașul, numai eu nu am semnal restul au. De ce? Si dacă da cum pot rezolva?

4 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Va recomand sa va interesati daca aveti vecini abonati la Akta si daca ei intampina probleme cu receptia posturilor tv. Se poate intampla ca defectiunea sa fie locala, pe o anumita zona a infrastructurii operatorului de televiziune. In caz ca vecinii nu intampina probleme, nu e exclus ca defectiunea sa fie chiar in propria locuinta, iar acest lucru trebuie investigat in detaliu. Poate fi cablul de vina ori o legatura defectuoasa la un stalp/ nod de legatura.
E dificil de spus unde e problema, atat timp cat nu cunoasteti pana unde se intinde aceasta.

| rami3927 explică (pentru dannyel86):

Ati citit tot? Am spus ca ceilalți au adica vecinii

| dannyel86 a răspuns (pentru rami3927):

Insistati cu telefoanele si rugati-i sa trimita om pe teren.
Atunci cand un client are o problema, ea trebuie rezolvata, ca de aceea platiti abonamentul tv. Cum spuneam, cauzele pot fi multiple, iar ei au echipamente care sa detecteze sursa problemei.

| xRaffy a răspuns:

Ei pot rezolva.