| MariaSzilveszter a întrebat:

Buna, am si eu o intrebare, am blocat pe cineva pe Messenger iar dupa un timp am deblocat-o si am vrut sa vad conversatia cu acea persoana dupa ce am deblocat-o dar nu mai am nicio conversatie.De ce?

2 răspunsuri:
| Violleta2022 a răspuns:

Fiindca in momentul blocarii se considera ca nu mai vrei sa vezi nimic de la persoana respectiva si se strege automat tot istoricul.
Este actiune ceruta si executata de tine, asa ca, nu aki intreba "de ce" odata ce tu singura ai blocat acea persoana.

In principiu, cand blocam pe cineva inseamna ca nu mai vrem sa-l vedem niciodata, asadar deblocarea ta nu face sens pentru nimeni.

| Lioana a răspuns:

Pe Messenger teoretic ar trebui sa ai conversatia si dupa blocare. Nu e nevoie sa deblochezi ca sa o vezi.
Poate ai sters-o tu din greșeală, sau poate ai arhivat-o.
Intra pe profilul persoanei si alege optiunea de trimitere mesaj. Daca exista conversatia pe cont iti va aparea.