| anonim_4396 a întrebat:

am si eu o intrebare.am Windows 7 si intr-o seara pe mess am primit un Mass care incepea asa:Haha PHOTO:"si linkul pentru poza". eu am intrat am descarcat si am prins un virus care imi iese de pe messenger cand vrea el.si cateodata imi apare Windoar has stoped working "yahoo meesenger" si sunt nevoit sa dau close program.deci.CUM POT SCAPA DE ACEL VIRUS.antivirusul "AVAST FREE ANTIVIRUS" nu il gaseste.

6 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Descarcă şi instalează Malwarebytes' Anti-Malware, este gratuit şi îl găseşti pe site-ul oficial, este şi cu interfaţă în limba română. După instalare dai Actualizare şi apoi dai o scanare completă şi ştergi din Carantina viruşii găsiţi. Succes şi numai bine!

| unknownn a răspuns:

Treaba asta nu se intampla de la virusul alahappy

| cristi202 a răspuns:

Solutia cea mai rapida: descarca Eset Smart Security si lasa-l sa-si faca treaba (e cel mai bun antivirus, dupa parerea multora). Ii va veni de hac. Avastul e prea slabut ca si antivirus.
Soluita cea mai sigura: reinstaleaza Windows-ul. Te va scapa cu siguranta de virus, si calculatorul va merge aproape ca nou.

| XatomisX a răspuns:

Instaleaza din nou windowsul asta e solutia

| Isabellpink a răspuns:

Pai eu zic ca ar trebui sa dezinstalezi mess-ul si dupa sa il descarci de pe net si sa il instalezi din nou.La mine a mers.

| Slayer575 a răspuns:

Poti incerca sa instalezi alta versiune a messului sau sa instalezi din nou windowsul.l-am avut si eu si nu prea sunt alte solutii la problema asta