| Bubu9110 a întrebat:

Azi cand am intrat pe Yahoo Messenger am primit un link catre o poza, am dat pe ea si de atunci tot mi-se blocheaza pc-ul si tot mi-se trimite pe Messenger acel link.
Credeti ca ar putea fi un virus? (mentionez ca am antivirusul Avast)
Cum pot scapa de el?
Imi afecteaza cu ceva pc-ul?

Cat mai repede... Dau fundita!

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Inca din luna mai s-a inceput infectarea cu troianul transmis prin messenger, au fost sute de intrebari pe aceasta tema, tu se pare ca nu ai vazut niciuna. Aici: http://www.faravirusi.com/......%E2%80%9D/ ai mai multe solutii de devirusare. Succes si numai bine!

| ancutsa410 a răspuns:

E u virus.tot se trimite mai departe la altii din lista ta.
uite Care au luat virusul cu foto dati : Ctrl Alt Delete -> Processes -> Infocard -> End Processes. asa scapi de virus

| anamaria91 a răspuns:

Nu da plick pe chestiile alea. Ca sa iti dai seama care sunt virusi uitate la extensie. Pozele eu. jpg. jpeg. png. gif etc.
Virusii sunt ori. exe ori. php

| mon@29 a răspuns:

Pai sigur e un virus. pune mana si fa windowsu din nou sau fa o restabilire de sistem de pe data de4. 09. 2010
bafta
funda?big grin

| cяιss a răspuns:

Haha laughingai luat virus. dezinstaleaza-ti messu :p

| Marijuana a răspuns:

DA este un virus

uite aici cum scapi http://www.blogdeprost.ro/2010/05/cum-sa-scapi-de-virusul-foto/

Si nu mai da clik p toate porcariile

| lampard64 a răspuns:

Daaa. e virus claarr. trimite cate 1 mass la 5 minute. daca e de genu` photo, iti dau id`ul pe privat sa-ti spun ce sa faci ca sa dispara big grin

| zapacel a răspuns:

Da, este un virus!

| Iasmi99 a răspuns:

Am avut si eu virusul ala.

| ramona420134 a răspuns:

Vipre rescue download este ft bun scrie pe google! funda?

| ramona420134 a răspuns:

Vipre rescue download! funda?