| christi18 a întrebat:

cum as putea sa fac o poza fundal in ceata cu un aparat digital "SONY" DSC-S3000?

6 răspunsuri:
| alecx4music a răspuns:

Categoric fara blit, Incearca cu un timp de expunere mai mare (montezi camera pe un trepied sau orice altceva).
Bafta, si poate imi arati si mie poza...

| 0rlando a răspuns:

Ai nevoie de obiectiv și desigur de aparat foto DSLR, ce ai tu, nu este nici pe departe de ce îți trebuie.
Dacă vrei să cuiva un portret cu fundalul în ceață, încearcă cu macro, altfel nu ai cum.

| KodrutZ a răspuns:

Folosesti macro mode si faci pozele cu zoom ~1.5-2X de la maxim 2 metri de subiect.

| Pimpux a răspuns:

Nu poti sa separi subiectul de fundal cu sapuniere. iti trebuie un aparat profesional

| DixieIsCrazy a răspuns:

Focalizezi persoana din poza si ea o sa iasa clara iar pe fundal o sa fie mai incetosat

| EmoZack13 a răspuns:

cand faci poza misca reepede din aparat, o sa iasa un blur nemaipomenit laughing