| Ady_Eu_1988 a întrebat:

am si eu o intrebare daca ma poate ajuta cineva care se pricepe! Am o imprimanta LEXMARK Z34 mai veche iar pentru ea nu exista driver de cat pentru windows xp, cum as putea sa o folosesc pe windows 7 pe 64 de bits? Va multumesc!

5 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Nu poti, din pacate! Vezi poate gasesti ceva drivere generice de Lexmark. Cum are HP. Poate au si ei.

| dannyel86 a răspuns:

Microsoft ofera posibile variante de rezolvare a unor astfel de probleme. Linkul de mai jos iti arata cum poti rula programe vechi (compatibile numai pana la xp) pe win7. Incearca si cu driverele pentru imprimanta.
Urmeaza instructiunile si poate ai noroc.
http://windows.microsoft.com/......of-windows

| horia2012 a răspuns:

Nu poti. Poate daca aveai W7 pe 32 biti cu un mic artificiu de update manual al driver-ului de XP reuseai. Poate. Dar pe 64 biti nici atat.
Poti sa o conectezi la PC si daca W7 o recunoaste o sa instaleze un driver generic (numai sa functioneze).
Daca nu, nu ai ce face.

| gelu1970 a răspuns:

Instaleaza xp mode
Microsoft il ofera pentru cazuri cum e al tau. ca sa poti folosi dispozitive sau programe ce nu sunt compatibile cu w7.
xp mode e o aplicatie ce o gasesti in pagina Microsoft si o poti descarca in cazul in care ai un w7 activat.
incovenientul e ca trebuie sa instalezi Adobe reader si office in interiorul lui xp mode care de fapt e o cutie virtuala.
bafta.

| SeReNoo a răspuns:

Daca ai winsows 7 este perfect! nu asta ar trebui sa fie o problema. Acest windows are o baza de drive-re foarte buna.
Conecteaza calculaorul la internet dupa conecteaza imprimanta cu pc-ul.
In dreapta jos o sa iti apara ceva, dai click pe ce ti-a aparut si ai savezi ca o sa inceapa sa downloadeze drive-rul potrivit!
Funda?