| Bettt:) a întrebat:

Am şi eu o problemă. Când vreau să aprind calculatorul îmi apare în colţul din stânga sus aşa ca o piramidă cu nişte dungi roşii sub care scrie www.imi.com şi lângă ea scrie American Megatrends. Mai jos puţin scrie :USB Device Over Current Status Detected şi apoi scrie :System Will Shut Down After 15 Seconds. Şi se închide. Ştiţi cumva ce poate fi? Mulţumesc

2 răspunsuri:
| KodrutZ a răspuns:

Ai conectat ceva la USB? Poti incerca sa pornesti cu o tastatura veche pe PS/2 si fara mouse. In alta ordine de idei, sfatul lui Catalin e pertinent si bun de aplicat daca nu e vreo belea minora cu un device conectat la USB care face figuri.

| Th3Public3N3MY a răspuns:

Salut! Reset bios si reinstalare windows(optional).
http://davcosti.blogspot.com/2011/05/cum-resetam-bios-ul.html