| FakeSmiley a întrebat:

Am si eu o problema cu laptopul. Aveam disk-ul 100, si l-am dus in service cand l-am luat avea aceeasi problema plus ca se oprea. (service-ul depanero iar magazinul de unde l-am luat eMAG.) iar eu l-am dat din nou in service fiind foarte nemultumita si am facut si sesizari la eMAG si depanero. acum cand l-am luat sa zicem ca merge ok. dar pe foaie scrie ca wind e activat, in schimb acum am observat ca nu e. dar nu inteleg de ce aici http://imgur.com/a/av851 zice ca e activat cu o licenta digitala iar aici http://imgur.com/a/wC5OA scrie ca nu este activat... pana la urma este activat sau nu?

1 răspuns:
| CM7YRE a răspuns:

E acelasi sistem de operare instalat de tine sau altul? In general, am observat ca in multe variante de windows 10 disk-ul este utilizat 100% chiar de la "procese de baza" si asta implica multe cauze si "probleme" ce pot fi in el. Daca tu ai sistemul tau de operare original si a venit cu altul, cel mai sigur nu este activat, o licenta costa. Oricum ar fi detaliile, daca ti s-a schimbat sistemul de operare cel mai sigur nu este activat. Lasa-mi mesaj privat cu mai multe detalii daca ai nevoie de ceva anume.