| mefix a întrebat:

Buna am si eu o problema mi se stinge pc din senin nu stiu ce sa ii fac ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Ceva cu racirea. Trebuie verificata si inlocuita pasta termoconductoare, curatit coolerul sau poate sa fie defect senzorul de pe placa de baza.

| SilverF8ith a răspuns:

BUna mefix, intai ca si sugestie, deschide partea laterala a unitati centrale daca coolerul este plin de praf ai putea cu aspiratorul foarte usor sa il cureti, daca dupa aceasta operatiune se tot opreste din senin, ori il duci la un service sa ii schimbi pasta termoconductoare ori daca te pricepi iti cumperi o pasta si o inlocuiesti singur si daca tot desfaci cooler-ul sa inlocuiesti placa cureti foarte bile coorerul si stergi rami si cu o perie fina cureti si interiorul caclulatorului. Data problema persista inseamna ca alta perfirica este de vina si atunci mergi cu el la un service autorizat! Bafta!