| Stoica_Paul_1996_csBA a întrebat:

Bună, am și eu o scurtă mică întrebare, acest sistem de alarmă cu cameră video Vstarcam C37-AR-TZ1V este bun? Vreau si eu sa vad o părere despre el, sau dacă puteți sa imi recomandati alte sisteme de alarmă pana in pretul de 500 de lei, va mulțumesc, funda pentru cel care ma ajuta cel mai mult.

3 răspunsuri:
Bula
| Bula a răspuns:

Vstarcam C37-AR-TZ1V are o singura deficienta (la prima vedere): telefonul de supraveghere trebuie sa-i fie in raza de actiune wi-fi (la vizibilitate directa pana la 80-100m, in cladire sub 10-20m).

Un sistem de supraveghere trebuie conceput dupa necesitatile si conditiile locului de supravegheat si este indicat si sa fie urmaribil si prin internet, de oriunde.

| Stoica_Paul_1996_csBA explică (pentru Bula):

Gen daca ma aflu la 100 km distanță, chit ca am net, nu pot vedea ce se întâmplă?

Bula
| Bula a răspuns (pentru Stoica_Paul_1996_csBA):

Vei putea vedea si prin internet, de oriunde in lume, dar trebuie sa extinzi sistemul cu un router, poate sa ai nevoie si de IP fix de la furnizorul de internet, etc.

Scula asta, singur, are doar raza mica de actiune, restul deja e comunicatre la mare distanta, care necesita documentatie si specialist cunoscator.