| mary2ramix a întrebat:

am si eu un pc davio gamer v3(placa de baza asus k8v-x se, amd sempron 3000+, memorie kingston 1gb, hdd maxtor de 80gb) si am vrut sa instalez un windows, mi-a mers pana la un momentdat si cand a facut un restart, restartul final nu a mai rulat nimic, ramane imaginea de la placa de baza si daca dau sa booteze din nou sau sa intru in bios nu merge. am mai cautat pe net si am incercat sa pornesc pcul sa vad daca merge fara sa am hdd conectat si am putut intra si in bios, mia bootat si windowsul! exista ceva ce pot face sa aprind pcul sau e hdd mort?

1 răspuns:
| DarkTheory a răspuns:

Pai calculatorul e unul mai vechi...problema dupa mine e ca ceva gresit s-a intamplat cand ai instalat windosul adica la restartul final s-a intamplat ceva si s-a stricat hardul sau nu mai e accesibil ...incearca sa schimbi hardul, asa desigur va merge!