| Daniel_9018 a întrebat:

Buna TPU
am o problema cand aprind pc pe monitor scrie no signal am mufa rgb conectata la placa video daca o mut pe placa de baza merge (placavideo este buna n-am trebuie cu ea) dar daca pun mufa dvi pe placa video merge dar trebuie sa pornesc pc si dupa sa-i dau restart ca sa vad la fel ca si cea rgb
trebuie setat din bios ceva?

1 răspuns:
| AHappyDay a răspuns:

Nu stiu, problema e incurcata, ti-as fi spus ca e de vina mufa de la placa video dar din moment ce alta mufa merge nu poate fi asta.Deci:placa video merge, mufele merg, pc-ul merge...
Chiar nu stiu ce are si chiar nu pot sa te ajut.Te sfatuiesc sa mergi la un service si sa le spui problema, poate te ajuta.