| anonim_4396 a întrebat:

Buna, am un abonament de televiziune analog(cablu) de la UPC. Avem 60 de canale dar sunt de rahat, majoritatea sunt inutile. Se vad clar, am semnal dar canalele sunt regionale si cateva in Franceza (absolut inutile). Pot solicita inlocuirea anumitor canale inutile din punctul meu de vedere cu altele mai ineractive pentru mine? Fara trecera la alt abonament?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Nu, nu poti solicita inlocuirea nici unui canal.
Selectia este facuta in asa fel incat va trebuii sa cumperi pachetul complet ca sa vezi ce vrei tu.
daca nu-ti comvine pachetul cumparat, ori reziliezi contractul si nu mai vezi nimic, ori upgradezi pachetul, platind mai mult si cumperi toate canalele.
Trebuie sa intelegi ca, pachetele cu programe sunt facute special in acest fel, si nu se pot face dupa cum vrea fiecare.
Nu-ti convine, poti rezilia contactul si nu mai vezi nimic.
Vrei sa vezi si alte canale? Atunci cumperi pachetul cel mai complet, care probabil costa dublu fata de cat platetsi acum.
Totul este legal si practicat pe o scara larga, in toata lumea.

3 răspunsuri:
| DeyCj a răspuns:

Nu.Nu poți face asta.

| CodrutElian1990 a răspuns:

Nu. La analog - si digital este prin cablu la UPC - programele sunt reduse ca numar si sunt un pachet.
Dar de ce nu te abonezi la digital?

| AnOnImuSS1 a răspuns:

Saltu,Iti recomand DIGI e si pret si calitate la Tv!