| SweetLikeaLemon a întrebat:

am un card credit Visa Electron Junior valabil si nu pot sa imi fac cont Paypal. Completez corect toate campurile iar apoi primesc o urmatorul mesaj de eroare: "This credit card has been denied by the bank that issued your credit card. For details on why your card was denied, please contact your credit card issuer's customer service department. Or, you may want to try adding a different credit card."
Stiti care este problema?

5 răspunsuri:
| 1n3x a răspuns:

Ca Paypal sa-tia ccepte cardul trebuie sa ai pe el cel putin 2 euro sau 10 lei (nu mai tin minte).Cel mai bine, mergi la banca, baga 10 lei pe card si apoi revino la inregistrarea cardului.

| zhenkyn a răspuns:

Daca inteleg corect cardul Junior este pentru minori?

| zhenkyn a răspuns:

Atunci nu vei putea deoarece in regulile siteului este indicat ca pentru a dispune de servicii PayPal trebuie sa ai mai mult de 18 ani. Daca cardul este pentru minori, evident ca sistemul nu-l va accepta.

| SweetLikeaLemon explică:

@zhenkyn da, este pentru minori.

| SweetLikeaLemon explică:

@zhenkyn am citit pe net ca se poate folosi si cardul junior, cineva a scris pe un forum ca ii merge.