| anonim_4396 a întrebat:

Am un dvd-player Sony, iar atunci cand vreau sa ma uit la un film, nu-mi merge subtitrarea. am bagat si ". srt", ". sub", si nimic. Puteti sa-mi scrieti si mie pasii pe care trebuie sa-i urmez va rog? crying Funda + Vot! Help me!

Răspuns Câştigător
| Intruder19 a răspuns:

Vezi ca trebuie ca subtitrarea sa aiba numele exact ca filmul.
Daca filmul se numeste Piratii.din.caraibe.avi subtitrarea trebuie sa fie Piratii.din.caraibe.srt (daca se numeste altfel, chiar cu o majuscula in loc de litera mica nu o sa iti citeasca subtitrarea).

2 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Vezi ca ar trebui sa ai pe telecomanda un buton de unde iti incarca subtitrarea (cel putin asa am eu la un dvd player Sony care citeste doar subtitrari.srt)

| Christinex a răspuns:

Am butonul dar imi zice ca nu sunt inregistrate straight face desi eu le-am pus pe CD...