| CNEVA a întrebat:

am un filmulet pe CD, pe care l-am si descarcat pe calculator(e de 90 de minute) si vreau sa il fac in mai multe parti, dar nu am gasit niciun program care sa poata face asa ceva(fiind prea mare, se descarca doar o parte din el si, la unele programe chiar cateva secunde, si dupa aceea cand e vorba sa-l salvez spune ca nu poate sau chestii de genul asta...). Stiti vreun program care sa poata taia parti dintr0un filmulet mai mare? daca da, va rog, spuneti si cum se foloseste

7 răspunsuri:
| introduaicinumele a răspuns:

Incearca cu cu Free Video Cutter, este gratuit si se downloadeaza de aici: http://free-video-cutter.en.softonic.com/

| CNEVA explică (pentru introduaicinumele):

Am incercat, dar vad ca nu-mi citeste niciun filmulet, am luat fiecare format la rand si nu-mi citeste.Mersi oricumhappy

| introduaicinumele a răspuns (pentru CNEVA):

Cu placere.

Mai incearca ceva: verifica daca CD-ul are zgarieturi si incearca sa il stergi si apoi copiaza-l in PC. Probabil este CD-ul deteriorat si cand l-ai descarcat in PC sa fi aparut o eroare.
Sau poate filmul in sine este deteriorat (adica stricat, cu erori)

Dupa ce l-ai copiat in PC, incearca sa il convertesti in alt format. Aici un convertor online: http://www.online-convert.com/ Si eu am avut filme si nu mergeau citite dar cand este convertit se mai "sterg" unele erori de compatibilitate. Bafta!

| CNEVA explică (pentru introduaicinumele):

L-am copiat pe PC.Probabil sa fie deteliorat, nu stiu.Eu am o camera de 11 ani, care e cu casete si am fost sa pun filmul de pe caseta pe CD

| CNEVA explică (pentru introduaicinumele):

Nu au mers nici filmuletele mici, de 2-3 minute, luate de pe youtube.sa incerc sa vad ce si cum

| CNEVA explică (pentru introduaicinumele):

Of,doamne,nu merge, e prea maresad

| Sihastrul a răspuns:

Easy Video Splitter