| anonim_4396 a întrebat:

am un iphone 6 de aproape un an si la un moment dat a inceput sa ii scada bateria foarte foarte repede, gen veneam de la scoala cand era nou cu 80% iar acum vin cu 30. I-am schimbat bateria si i-am resetat softul, si degeaba. nu stiu ce sa mai fac cu el. Interesant e totusi ca atunci cand aveam bateria noua incarcata din fabrica consua normal, dar odata ce o incarcam eu iar tinea la fel de putin. Mi se pare ciudat si as vrea sa stiu ce e de facut.

2 răspunsuri:
| Beres_Andrei_1982 a răspuns:

Dul la garanție dacă o mai ai sau la Apple store ca sunt obligați sa ți-l repare dacă e în garanție, sau poți descarca iTunes pui tel în download mode și îl resoftezi

| Florin1811 a răspuns:

Daca te joci cu el la incarcat, cred ca s-a dus procesorul, nu stiu, eu asa am patit la iphone 4s, si am schimbat placa de baza si se misca mai bine, acum e treaba ta