| intrebatoarea69 a întrebat:

Am un laptop Acer si are display-ul spart așa ca am luat un monitor si un cablu HDMI si dah. Folosesc metodă asta de mult timp dar acum am plecat 2 săptămâni în vacanță si cand m-am intots, nu mai funcționa metodă. Adică leptopul se aprinde si se vede ca se aprinde gen pe display-ul spart deci nu se vede deloc clar. E aproapenegru. Dar pe monitor scrie "No video input". Si nu e de la cablul HDMI, l-am schimbat deja. Si monitorul, i-am dat semnal de la altceva si totul e ok. Apropo, cand deschid leptopul, nu se aude ca si inainte. Este mai silentios. Cred ca e ceva de la cooler

2 răspunsuri:
| Ineys a răspuns:

Posibil sa fie ceva si la placa video. Cel mai bine du-l la un service sa-l deschida si sa-l verifice, asa e greu de dat cu parerea. Daca nu porneste cooleru nu prea vad legatura cu monitoru. Daca era nu mai pornea deloc laptopu.

| intrebatoarea69 explică (pentru Ineys):

Cred ca a intrat in UEFI mode sad